birgün

8° HAFİF YAĞMUR

23. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

İlki 1998 yılında verilen ve bu yıl 23'üncüsü düzenlenecek olan Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı

GÜNCEL 12.02.2020 12:26
23. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı
Abone Ol google-news

Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl 23’üncüsü düzenleniyor.

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları belirleyecek olan jüri bu yıl şu isimlerden oluşuyor:

Banu Tuna, Burcu Karakaş, Hüseyin Aykol, İpek Özbey, Kamil Tekin Sürek, Mesude Erşan, Murat Sabuncu, Nazım Alpman.

KATILIM KOŞULLARI

Evrensel Gazetesi'nin haberine göre, yarışma, Haber (Yazılı Haber-Görüntülü Haber), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor. Yarışmaya, 10 Mart 2019 ile 10 Mart 2020 tarihleri arasında yayımlanmış olan haberler katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak ürünler, yazılı basında yayımlanmış olanlardan, 1 asıl, 8 fotokopi olarak, görüntülü haberlerin ise 1 örnek DVD formatı ya da flash belleğe yüklü haliyle gönderilmesi gerekiyor. İnternet medyasında yayımlanmış haberler de haber kategorisinde değerlendirilecek.

Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların ise 1 asıl, 8 fotokopi olarak gönderecekleri fotoğraflarının arka yüzlerinin sol alt köşesine bir etiketle ürünün adını, çekildiği yeri ve tarihini yazmaları gerekiyor. Gönderilen fotoğrafların en az 18x24 cm ebatlarında (renkli ya da siyah beyaz) olması gerekiyor.

Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No: 2 Kat: 2 İşyeri No: 21 Şirinevler/Bahçelievler-İstanbul adresine, 14 Mart 2020 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol