birgün

31° AZ BULUTLU

3 yaşındaki Alper’in katili Harun Sezer’e kızını istismardan 15 yıl hapis cezası!

3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin katili Harun Sezer, kızı H.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada 15 yıl hapis cezası aldı.

GÜNCEL 03.03.2021 18:29
3 yaşındaki Alper’in katili Harun Sezer’e kızını istismardan 15 yıl hapis cezası!
Abone Ol google-news

Kayseri'de Emel Öner'in 3 yaşındaki oğlu Alperen Ekinci'yi döverek öldürdüğü için tutuklanan Harun Sezer, kızı H.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

DHA’da yer alan habere göre, 2016 yılında meydana gelen olayda Harun Sezer, ilk evliliğinden olan kızı H.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 12 Ekim 2019'da tutuklanarak cezaevine konuldu. Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel istismar' suçundan hakim karşısına çıkan Sezer, davanın geçen yıl 26 Şubat'ta görülen ilk duruşmasında yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliye edildi. Mart ayında görülen karar duruşmasında ise, mahkeme heyeti sanık Sezer'in, 'nitelikli cinsel istismar' suçundan beraatine hükmetti.

BAKANLIK AVUKATLARI KARARA İTİRAZ ETTİ

Davaya katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile H.S’nin avukatı beraat kararına yönelik yerel mahkemenin kararını, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşıdı. 7'nci Ceza Dairesi, yapılan inceleme sonrası davayı karara bağladı. Ceza Dairesi'nde duruşmalı olarak yapılan davanın 2'nci oturumunda karar çıktı. Ceza Dairesi, dosya kapsamına uygun olmayan gerekçelerle beraat kararı verildiği ve bazı tanık beyanları olduğu için yeniden yargılama yaptı. Bunun sonucunda Harun Sezer, 'çocuğun basit cinsel istismarı' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ceza Dairesi, sanığın cezasında hiçbir indirim maddesi uygulamadı. Oy birliği ile alınan kararın, Yargıtay temyiz yolunun açık olmak üzere verildiği belirtildi.

MÜEBBET HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Öte yandan birlikte yaşadığı Emel Öner'in ilk evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci'yi geçen yıl 15 Haziran'da döverek öldüren Sezer hakkında, Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol