birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

33. Ankara Film Festivali yarışma başvuruları 14 Eylül'de sona eriyor

33. Ankara Film Festivali'nde tüm kategorilerde başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü sona erecek. Başvuru yapmak isteyenler, yönetmeliklere ve başvuru formuna festivalin internet sitesinden ulaşabiliyor.

KÜLTÜR SANAT 07.09.2022 15:44
33. Ankara Film Festivali yarışma başvuruları 14 Eylül'de sona eriyor
Abone Ol google-news

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali Ulusal Yarışmalar, Proje Geliştirme Desteği ve Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle verilecek “VEKAM Özel Ödülü” için başvurular 14 Eylül’de sona eriyor. Ulusal Yarışmalar ve Proje Geliştirme Desteği’ne toplam 130 bin TL ödül verilecek.

3-11 Kasım tarihleri arasında sinemaseverleri yılın merakla beklenen yapımlarıyla Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda buluşturacak 33. Ankara Film Festivali yarışma başvuruları devam ediyor. Ulusal Yarışmalar için başvurular festivalin web sitesi üzerinden yapılabilir.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalde, En İyi Uzun Filme 50 bin TL, En İyi İlk Film yönetmenine 20 bin TL, En İyi Belgesel Filme 20 bin TL ve En İyi Kısa Filme 10 bin TL destek verilecek.

PROJE GELİŞTİRME DESTEĞİ 6 YAŞINDA

Türkiye sinemasının yeni yaratıcılarına, senaryo aşamasındaki ulusal uzun kurmaca yapımlara verilen Proje Geliştirme Desteği başvuruları festivalin web sitesi üzerinden devam ediyor. 30 bin TL değerindeki Proje Geliştirme Ödülü için son başvuru 14 Eylül Çarşamba günü yapılabilecek.

Ankara Film Festivali’nin Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ile ortaklaşa düzenlediği VEKAM Özel Ödülü sinematografisinin yanı sıra ele aldığı konu Ankara kent merkezi veya ilçeleri kapsamında bir araştırmaya ya da konuya dayandırılaran belgesel ve kısa film projesine verilecek. Festivalin web sitesi üzerinden yapılan başvurular 14 Eylül Çarşamba günü sona erecek.

Ankara Film Festivali için başvuru yapmak isteyenler, yönetmeliklere ve başvuru formuna festivalin web sitesi üzerinden ulaşabilirler. Tüm kategorilerde başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü sona erecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol