birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.08.2019 13:53

4 ayda serbest bırakılmıştı: İstismarcı akrabanın tahliyesine savcılıktan itiraz

4 ayda serbest bırakılmıştı: İstismarcı akrabanın tahliyesine savcılıktan itiraz

GÖKAY BAŞCAN

Nisan ayında 26 yaşındayken intihar eden Emre Y.’yi 9 yaşından 18 yaşına kadar istismar ettiği belirtilen Vedat T.’nin 4 ay tutuklu kalmasının ardından tahliye edilmesine savcılık itiraz etti.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşayan 26 yaşındaki Ahmet Emre Y., geçen nisan ayında 15’inci kattaki evinden atlayarak intihar etti. Emre Y.’nin ablası Nur Aslı Kaynar’ın aktarımına göre; Ahmet Emre Y., ilk olarak 9 yaşındayken akrabası Vedat T.’nin istismarına maruz kaldı ve bu istismar, dokuz yıl boyunca sürdü. Vedat T. ise 4 ay tutuklu kalmasının ardından geçen hafta tahliye edildi.

Tahliye kararına itiraz eden savcı, sanık Vedat T.’nin, atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve tutuklama nedenlerinin bulunması, sanığın kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunması nedeniyle tutuklanmasına karar verilmesini talep etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız