birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 26.05.2020 16:49

4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağı tarihi açıkladı

Normalleşme planı çerçevesinde Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması seferlere başlayacakları tarihi açıkladı. Firmalar 4 Haziran'da tüm seferlerine başlayacak

4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağı tarihi açıkladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süre önce durdurulan otobüs seferleri sınırlı sayıda olmak üzere şehirler arası seyahat belgesi olan yurttaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Normalleşme planı çerçevesinde Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması tarafından yapılan açıklamada otobüs seferlerinin başlayacağı tarihler duyuruldu. Firmalar 4 Haziran'da tüm seferlerine başlayacaklarını bildirdi. Pamukkale,Ulusoy, Metro ve Kamilkoç'tan yapılan açıklamada, "4 Haziran'da yola çıkıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan bilet satış işlemleri yolcuların Covid-19 ile ilgili durumlarını tetkik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı üzerinden Hayat Eve Sığar (HES) koduyla gerçekleştirilecek. Giriş çıkış yasağı olan iller için ise "seyahat izin belgesi" alınması da gerekiyor.

28 Mayıs tarihinde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında şehirler arası giriş çıkış yasaklarının ne zaman sona ereceği açıklanacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız