birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.12.2020 19:54

49 suç kaydı olan şahıs cezaevinden izinli çıktı: 1 ayda 6 soygun yaptı

Pandemi nedeniyle cezaevinden izinli olarak salıverilen Muhammet K., isimli kişi, 1 ay içerisinde 6 hırsızlık olayı gerçekleştirdi.

49 suç kaydı olan şahıs cezaevinden izinli çıktı: 1 ayda 6 soygun yaptı

Aksaray’da hırsızlık ve mala zarar verme olaylarına ait 49 ayrı suç dosyasından girdiği cezaevinden izinli olarak çıkan şüpheli, 1 ay içerisinde 6 hırsızlık olayı gerçekleştirdi. Yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHA’da yer alan habere göre, hırsızlık ve mala zarar verme olaylarından 49 ayrı suç dosyası bulunan Muhammet K., geçtiğimiz ay pandemi nedeniyle cezaevinden izinli olarak salıverildi.

Muhammet K., 1 aylık süre içerisinde 3 evden ziynet eşyası, 2 motosiklet hırsızlığı ve bir elektrikli bisiklet çalarak bir yurttaşın ikametine zarar verdi.

TEKRAR TUTUKLANDI

Hırsızlık olaylarının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde araştırma ve soruşturma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri güvenlik kamerası ve diğer delillerden şüphelinin Muhammet K. olduğunu belirledi.

Gözaltına alınan Muhammet K. emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol