birgün

5° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 19.09.2019 15:22

5. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali için geri sayım başladı

5. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali için geri sayım başladı

Bu yıl 15-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali'nde 51 ülkeden toplam 216 filmin gösterimi gerçekleşecek. "Göç ve Mülteci" temasıyla gerçekleşecek festivalin direktörlüğünü yönetmen Şeref Öztürk üstleniyor.

Türkiye’den 443, dünyadan 3238 film ile bu yıl rekor sayıda başvurunun yapıldığı festivalde; 51 ülkeden toplam 216 film gösterimi gerçekleşecek. Ulusal kategorideki jüride, Sevin Okyay, Prof. Bülent Özkam ve Görüntü Yönetmeni Serdar Gürcan yer alıyor. Uluslararası kategorideki jüride ise, senarist yazar Zehra Çelenk, akademisyen Kurtuluş Özgen, sinemacı Bora Davutluoğlu, yönetmen Ferda Gürcan ve Ceylan Özgün Özçelik yer alıyor.

15-20 Ekim tarihleri arasında ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak festivalin mekanlarıysa; Marmaris Kültür Sanat Evi,Armatulan Kültür Merkezi Netsel Marina ve akşamları halk plajı olacak. Ödül töreni 20 Ekim tarihinde saat 20.30'da Armutalan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız