5. Neşeli Otlar Festivali Buca Karaağaç’ta
Birgün Birgün Birgün Birgün
İzmir Buca Karacaağaç Köyü yetişen ot ve bitki yemeklerini tanıtmak, yöresel ot yemekleri kültürünü yaşatmak için Neşeli Otlar Festivali bu yıl beşincisine ev sahipliği yapacak. Neşeli Otlar Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı. Buca Karacaağaç Köyü Muhtarlığının ev sahipliğini yapacağı festival, 21 Nisan Pazar günü saat 11.00’de başlayıp saat 19.00’ye kadar sürecek. Karacaağaç Köyünde yetişen ot […]

İzmir Buca Karacaağaç Köyü yetişen ot ve bitki yemeklerini tanıtmak, yöresel ot yemekleri kültürünü yaşatmak için Neşeli Otlar Festivali bu yıl beşincisine ev sahipliği yapacak.

Neşeli Otlar Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı. Buca Karacaağaç Köyü Muhtarlığının ev sahipliğini yapacağı festival, 21 Nisan Pazar günü saat 11.00’de başlayıp saat 19.00’ye kadar sürecek.

Karacaağaç Köyünde yetişen ot ve bitki yemeklerini tanıtmak, yöresel ot yemekleri kültürünü yaşatmak için yapılacak festival etkinlikleri kapsamında, vatandaşlar tarafından organik zeytinyağı ile hazırlanacak yemeklerin katılımcılar tarafından tadılacağı, köyde yetişen ürünlerinin satışının gerçekleşeceği ifade edilirken, festivalde sanatçı Cansu Kırca konserinin yanı sıra çeşitli gösterilerin yapılacağı belirtildi. Karaağaç Mahallesi Muhtarı Dursun Atagün tüm İzmirlileri festivale davet ettiğini söyledi.

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlarınız