6 maça çıkan Aras Özbiliz’e 2,2 milyon avro tazminat

21.08.2019 21:07 SPOR

KARDELEN TATAR

Transfer döneminin sonuna yaklaşırken hareketli günler geçiren Beşiktaş, Aras Özbiliz’le yollarını ayırdı. Siyah-beyazlı ekip, 2016’da transfer ettiği oyuncuya fesih bedeli olarak 2 milyon 250 bin avro ödeyecek. 3,5 yıl önce transfer olduğu Beşiktaş’ta yalnızca 6 maça çıkan Aras’a ödenen fesih bedeli büyük tepki topladı.TARAFTARLAR TEPKİLİ

Beşiktaşlı taraftarlar ödenen tazminat nedeniyle Fikret Orman yönetimine sosyal medyadan büyük tepki gösterdi. Maddi sıkıntılarla boğuşan kulübün başarısız transferlerinin ceremesini daha çok borçlanarak çektiğine dikkat çeken taraftarlar Orman yönetimini istifaya davet etti. Ayrıca Aras Özbiliz’in sözleşmesinin geçen sene sessiz sedasız bir biçimde bir yıl uzatılması oyuncunun durumuyla ilgili birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

MIRIN RESMEN GİTTİ

Öte yandan siyah-beyazlı ekip, Fransız futbolcusu Nicolas Isimat-Mirin'i ülkesinin Toulouse ekibine kiraladığını resmi olarak açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, Mirin'in 2019-2020 sezonu sonuna kadar kira bedeli ve satın alma opsiyonuyla Fransız ekibi Toulouse'a transfer olduğu bildirildi. Siyah-beyazlı ekibin devre arasında transfer ettiği Mirin, Süper Lig'de 14 karşılaşmada forma giydi.

Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Yehven Konoplyanka'dan vazgeçerek rotasını Tottenham forması giyen N'Koudou'ya yöneldi. Fransız basını, siyah-beyazlılar ile Tottenham’ın 5 milyon avro karşılığında el sıkıştığını yazdı. Haberde N'Koudou'nun kısa süre içinde Türkiye'ye gelerek Beşiktaş ile 4 yıllık sözleşme imzalayacağı da kaydedildi.