birgün

21° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 15.09.2021 22:03

65 kişilik işe 2145 kişi başvurdu

Dersim'de İŞKUR üzerinden çıkılan 65 kişilik iş ilanına 2145 kişi başvuru yaptı.

65 kişilik işe 2145 kişi başvurdu

Dersim'de merkez ve ilçe okullarının bakım, onarım ve temizliğinde çalıştırmak üzere Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR üzerinden ilana çıkıldı. 7-11 Eylül tarihleri arasında e-devlet ve İŞKUR sistemi üzerinden online başvuru yapılabilen 9 ay süreyle asgari ücretle temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 65 kişinin alınacağı iş için, 2145 kişi başvurdu.

İŞKUR ve Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğünden gözlemcilerin de hazır bulunduğu kura sırasında, 2145 kişinin adının yazılı olduğu listelerden okunan isimler kesilerek şeffaf küreye atıldı. Bugün Atatürk Kapalı Spor Salonunda, vatandaşların da katıldığı noter huzurunda yapılan çekilişle, Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ve ilçelerdeki okullarda çalışacak 65 kişi belirlendi. Kurada çıkan isimlerin 22 Eylül tarihinde işe başlayacağı öğrenildi.

Uygulamanın Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’ın “Şeffaf cam kutuya, isimler vatandaşın huzurunda okunarak içerisine atılsın” talimatı ile yapıldığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol