birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 30.03.2020 15:19

7 aylık hamile öğretmenin korona testi pozitif çıktı: “Bazı insanlar çalışmak zorunda.."

Kocaeli'de resim öğretmenliği yapan ve 7 aylık hamile olan Şeyma Batmaz'ın COVID-19 testi pozitif çıktı. Karantina altına alınan Batmaz, televizyonlarda söylendiği gibi COVID-19 testi pozitif çıkan insanların yakın çevresine test yapıldığının doğru olmadığını belirtti

7 aylık hamile öğretmenin korona testi pozitif çıktı: “Bazı insanlar çalışmak zorunda.."

Kocaeli’de resim öğretmenliği yapan Şeyma Batmaz’ın COVID-19 testi pozitif çıktı. Batmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Bağımsız Kocaeli’den Sebahattin Aydın’ın haberine göre 7 aylık hamile olan Batmaz karantina altına alındı. Bir fabrikada işçi olan eşinin ise sonuçları henüz çıkmadı.

Sendika.org'un haberine göre; haberi duyuran eşi Baturhan Batmaz da yakın zamanda temas ettikleri arkadaşları için belirtiniz varsa hastaneye gidin çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla belirtilerin kendisinde hafif seyrettiğini söyleyen Batmaz sık sık ücretli çalışanların hayatlarını kazanmak için işe gidip gelmeye mecbur olduğunu vurguladı. Batmaz, haberlerde COVID-19 pozitif kişilerin yakınlarına da test yapıldığının belirtildiğini ancak pratikte böyle bir şey olmadığını ifade etti.

Batmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fabrika işçisi olan insanlar şu an işteler ve biz gibi semptomları hafif hissedenler hastaneye gitmiyorlar. Çoğu insan işte. Maddi olarak çalışmaları gerektiği için çalışıyorlar. Televizyonda bangır bangır ‘Evde kal, evde kal, evde kal’ diye bağırıyorlar. Böyle bir dünya yok. Bazı insanlar çalışmak zorunda işte. Biz gibi alt kademe kısım. İşe gidip gelirsin, işten bulaşır… Mecbursundur. Ama bazılarının tuzu kurudur. Evde dururlar, kapılarına paketler, erzaklar gelir falan…"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız