Konya'da, oturduğu evi ilaçlayıp, üst katta oturan ev sahibinin torunu Ahmet Enes Temel'in zehirlenerek ölümüne neden olan ve gözaltına alınan Suriye uyruklu Abdülkerim El A. tutuklandı. Hastaneye kaldırılan aile fertlerinden 6 kişinin ise tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: DHA
7 yaşındaki çocuk böcek ilacından zehirlenerek ölmüştü: Kiracı tutuklandı
Fotoğraf: DHA

Konya'da 7 yaşındaki çocuğun böcek ilacından zehirlenerek hayatını kaybettiği olayda kiracı Abdülkerim El Ahmed tutuklandı.

Olay, Meram ilçesi Uluırmak Mahallesi'ndeki 2 katlı evde meydana geldi. Eşi yurt dışında çalışan Ayşe Temel, sömestir tatili nedeniyle çocukları Fatmanur (18), Yasin (15) ve Ahmet Enes Temel ile birlikte annesi Necla Duran'ın evine geldi.

Alt katta oturan inşaat işçisi Suriye uyruklu Abdülkerim El A. da geçen pazartesi evinin çeşitli yerlerine peçete ve kağıt üzerine böcek ilaçları koyup, cam ve kapıları bantladı. Ardından eşi ve çocuklarını, yakınlarının evine bıraktıktan sonra Çumra ilçesine çalışmaya gitti.

ÜST KATTA OTURAN AİLE ZEHİRLENDİ

Ayşe Temel, çocukları Fatmanur ve Yasin ile kız kardeşinin çocukları Mine Büyükgöker (17) ve Sena Gül Büyükgöker (21), dün mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle Numune Hastanesi'ne gitti. Tedaviye alınan 5 kişinin zehirlendikleri anlaşıldı.

AHMET ENES ÖLDÜ

Bu sırada anneanne Necla Duran ile evde kalan Ahmet Enes Temel de uykusunun geldiğini söyleyip yattı. Necla Duran, bir süre sonra torununun hareket etmediğini fark edince şüphelenip ihbarda bulundu. 

Hastaneye kaldırılan Ahmet Enes, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Anneanne Necla Duran da sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. 6 kişinin tedavisi sürerken, Ahmet Enes'in cenazesinin yarın defnedilmesi bekleniyor.

KİRACI TUTUKLANDI

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında kiracı Abdülkerim El Ahmed, dün çalışmak için gittiği Çumra ilçesinde gözaltına alındı.

İfadesinde evindeki böceklerden rahatsız olduğu için ilaçlama yaptığını belirten Ahmed, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 'taksirle ölüme neden olma' suçundan tutuklandı.