birgün

11° PARÇALI BULUTLU

7 yıl geçti, Ahmet’i unutmadık

GÜNCEL 11.09.2020 07:43
7 yıl geçti, Ahmet’i unutmadık
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Gezi Direnişi sırasında Hatay’ın Armutlu Mahallesi’nde, 10 Eylül 2013’te polis müdahalesi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan, ölümünün 7’nci yılında anıldı.

Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Pınarbaşı Mahallesi’ndeki mezarı başında yapılan anmaya Ahmet’in ailesi ile dostları katıldı. Öte yandan çok sayıda kişi Ahmet için sosyal medyada da paylaşım yaptı.

7-yil-gecti-ahmet-i-unutmadik-779488-1.

Ahmet’in ailesi, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri ve çok sayıda yurttaş tarafından yapılan paylaşımlar şu şekilde:

■ Annesi Emsal Atakan: Evlat acısı nedir bilir misiniz? 7 yıldır yaşıyorum bu acıyı. Oğlum Ahmet Atakan Gezi direnişinde adalet mücadelesi verirken katledildi. Katilleri yargılanmadı. Davası açılmadı.! Adalet istiyorum..!
■ Ağabeyi Zafer Atakan: Tam bağımsız, özgürlükçü, eşit ve adalet duygusunun toplumun temelini oluşturduğu bir ülke hayali için sokaktaydı, hayallerini satmadı, 7 yıl önce bugün katledildi. Kardeşim Ahmet Atakan unutulmayacaksın...
■ Ethem Sarısülük’ün ağabeyi İkrar Sarısülük: Yedi yıl önce bugün katledildi Ahmet Atakan. Unutmadık kardeşim. Unutmayacağız..
■ HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları: 7 yıl önce bugün onu aramızdan aldılar ve tam 7 yıldır soruşturma henüz tamamlanmadığından mahkeme aşamasına geçilemedi! Davası başlamadı! Sorumlular derhal ortaya çıkarılmalı, yargılanmalı.
■ CHP: “Hayallerini satmadan da büyük adam oldun.” Seni unutmadık, unutturmayacağız.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol