birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 24.09.2021 20:51

71 yaşındaki yurttaş: Geçinemiyorum, iş arıyorum bulamıyorum

71 yaşında olduğunu söyleyen bir kadın, "Bu yüzde 15 işçiye zam veriyorlar, bu emekli maaşına niye yüzde 5, yüzde 4? Bizimle dalga mı geçiyorlar yani? Başkanım geçinemiyorum. İş arıyorum bulamıyorum ki çalışayım, kendimi geçindirmek için" diyerek isyan etti.

71 yaşındaki yurttaş: Geçinemiyorum, iş arıyorum bulamıyorum

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas'ta yurttaşlarla bir araya geldi. 71 yaşında olduğunu söyleyen bir kadın, "Bu yüzde 15 işçiye zam veriyorlar, bu emekli maaşına niye yüzde 5, yüzde 4? Bizimle dalga mı geçiyorlar yani? Başkanım geçinemiyorum. İş arıyorum bulamıyorum ki çalışayım, kendimi geçindirmek için" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, parti çalışmaları dolayısıyla bulunduğu Sivas'ta bir yuttaşla sohbet etti.

71 yaşındaki kadının, "Eşim vefat etti benim, 2 lira maaşım var. 14 lira diş parası ödeyeceğim. Bu yüzde 15 işçiye zam veriyorlar, bu emekli maaşına niye yüzde 5, yüzde 4? Bizimle dalga mı geçiyorlar yani?" sözlerine Davutoğlu, "Aynen öyle yapıyorlar maalesef" karşılığını verdi.

Geçinemediğini söyleyen kadın, "İş arıyorum bulamıyorum ki çalışayım, kendimi geçindirmek için" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol