birgün

7° AZ BULUTLU

MEDYA 20.03.2019 13:09

A Haber’in Gülen cemaatine siper olduğu haberi sosyal medyanın gündeminde

Yayınlarında aktif olarak AKP’de siyaset yapmayan hemen hemen herkesin FETÖ’cülükle suçlandığı A Haber’in eski bir haberi sosyal medya gündemine oturdu. A Haber’in 2013’te yaptığı haberle CHP’nin önergesine karşı Gülen cemaatine siper olduğu olduğu ortaya çıktı. “CHP’nin Fethullah Gülen’i bitirme planı” başlıklı haberde 2005 yılında CHP İstanbul Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gülen cemaatine ait okulların soruşturulması […]

A Haber’in Gülen cemaatine siper olduğu haberi sosyal medyanın gündeminde

Yayınlarında aktif olarak AKP’de siyaset yapmayan hemen hemen herkesin FETÖ’cülükle suçlandığı A Haber’in eski bir haberi sosyal medya gündemine oturdu. A Haber’in 2013’te yaptığı haberle CHP’nin önergesine karşı Gülen cemaatine siper olduğu olduğu ortaya çıktı.

“CHP’nin Fethullah Gülen’i bitirme planı” başlıklı haberde 2005 yılında CHP İstanbul Milletvekili olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gülen cemaatine ait okulların soruşturulması için verdiği önerge eleştiriliyor.

Haberde “Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 72 CHP’li vekil, Hizmet Hareketi’ne bağlı yurtdışındaki Türk okulları ile yurtiçindeki yurt ve dershanelerin araştırılması için komisyon kurulmasını istedi” şeklinde bir hatırlatma yapılıyor.

Haberde CHP ve Kılıçdaroğlu “Hizmet Hareketi’ni bitirmeye çalışmakla” suçlanıyor.

Haber sosyal medya kullanıcıların yoğun paylaşımlarıyla tekrar gündeme oturdu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız