birgün

15° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

GÜNCEL 08.09.2015 15:22

AA muhabiri: Son görevimiz katliam olmalı, genç, yaşlı, hamile çocuk gözetmeksizin!

AA muhabiri: Son görevimiz katliam olmalı, genç, yaşlı, hamile çocuk gözetmeksizin!

Anadolu Ajansı'nın Çanakkale bölgesinde görev alan muhabir ve çalışanları Facebook hesabından kan donduran paylaşımlarda bulundu.

"Şehit için son görev onun naaşını taşımak değil, kan akıtmalıyız kan, kan, kan kokmalı o dağlar... Son görevimiz KATLİAM olmalı... Genç, yaşlı, hamile, çocuk gözetmeksizin." sözlerini paylaşan Anadolu Ajansı çalışanı Mustafa Uygun'un bu sözlerine yine aynı bölgede çalışan AA muhabiri Burak Akay'dan destek geldi.

Akay, "Yemin ederim yetki versinler katliam yaparım... Çok fena psikoya bağladım" yazdı. Çanakkale İHA temsilcisi olduğu bildirilen Gürkan Düzenli de "Düşmana merhamet, vatana ihanettir" diyerek paylaşıma destek verdi.

Cumhuriyet Gazetesi, konu ile ilgili Anadolu Ajansı Çanakkale Temsilciliğini aradığını, ilk olarak böyle bir şeyin olmadığının söylendiğini, ancak bir süre sonra AA muhabiri Burak Akay'dan, kendilerine bir telefon geldiğini, Akay'ın, "yazdıklarının paylaşılan bir şeye yorum yapmaktan ibaret olduğu ve paylaşıma yaptığı yorumun kurumunu bağlamadığını" ifade ettiğini söyledi.

Konuşma sonrasında da paylaşımın ve altına yapılan yorumların silindiği görüldü.

aa-muhabiri-son-gorevimiz-katliam-olmali-genc-yasli-hamile-cocuk-gozetmeksizin-69579-1.

aa-muhabiri-son-gorevimiz-katliam-olmali-genc-yasli-hamile-cocuk-gozetmeksizin-69580-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız