ABD'de 11. bombalı paket bulundu

26.10.2018 16:29 DÜNYA
Amerika Birleşik Devletleri'nde son 3 gün içerisinde önde gelen Demokrat figürlere gönderilen 10 bombalı paketin ardından bugün Senatör Booker adına gönderilmiş 11. paket Florida'da bulundu

ABD'de son 3 gün içerisinde Demokratların önde gelen isimleri ve CNN'e gönderilen 10 bombalı paketin ardından 11. şüpheli paket olayı yaşanıyor.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, ABD'li senatör Booker adına gönderilmiş 11. şüpheli paket Florida'da bulundu.

Daha önce son 3 gün içerisinde aralarında Barack Obama, Hilary Clinton, Joe Biden ve George Soros gibi isimlerin bulunduğu kişilere bombalı paketler gönderilmişti.

Trump, gelişmeler üzerinde Twitter'dan paylaştığı mesajında "Ana akım medyanın kasten yanlış ve kusurlu haber vermesi sebebiyle" toplumda öfkenin hakim olduğunu iddia etmişti. Trump'ın bu sözlerine cevap bombalı paketin hedeflerinden biri olan CIA Eski Başkanı John Brennan'dan gelmişti.

Brennan, "Aynaya bakın. Hastalıklı söyleminiz, hakaretleriniz, yalanlarınız, insanları fiziksel şiddete olan teşviğiniz utanç verici. Bu yaptığınızı temizleyin ve bir başkan gibi davranmaya çalışın" dedi. Trump muhaliflerinin "korkup sessizliğe gömülmeyeceklerini" demişti.