birgün

33° AÇIK

ABD'de bir silahlı saldırı daha: 3 ölü, 11 yaralı

ABD Philadelpia caddesinde silahlı saldırı düzenlendi. Çok sayıda silahlı kişinin kalabalığa ateş açtığı bildirildi. İlk belirlemelere göre saldırıda 3 kişi öldü, 11 kişi ise yaralandı.

DÜNYA 05.06.2022 12:36
ABD'de bir silahlı saldırı daha: 3 ölü, 11 yaralı
Abone Ol google-news

ABD Philadelphia caddesinde gece saatlerinde çok sayıda silahlı kişinin kalabalığa ateş açtığı ifade edildi. Saldırı sonucunda ise 3 kişi öldü, 11 kişi ise yaralandı.

Yetkililerin yaptığı açıklamada göre 2 kadın ve bir erkek öldü. Aynı zamanda ateş açılan bölgede yüzlerce insanın da olduğu ifade edildi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Henüz olayın failleri bulunamadı. Polis, olayla ilgili soruşturmasını devam ediyor. Şu an için bölgedeki iş yerlerinin güvenlik kameraları inceleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin birçok farklı eyaletinde silahlı saldırı düzenlenmiş hastane, okul ve marketler hedef alınmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol