birgün

23° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 06.08.2020 21:53

ABD'de son 9 seçimin sonucunu bilen profesör: Joe Biden, Trump'ı yenecek

1984 yılından beri gerçekleştirilen son 9 başkanlık seçimini doğru tahmin eden profesör Allan Lichtman, Joe Biden'ın Donald Trump'ı yeneceğini ve yeni başkan olacağını söyledi.

ABD'de son 9 seçimin sonucunu bilen profesör: Joe Biden, Trump'ı yenecek

ABD'de Kasım ayındaki seçimlerde milyonlarca Amerikalı ülkeyi dört yıl yönetecek başkan için oy kullanacak.

Demokratların adayı bir önceki başkan Barrack Obama'nın yardımcısı Joe Biden olurken Cumhuriyetçilerin adayı ise mevcut başkan Donald Trump.

New York Times'ın haberine göre, 1984 yılından beri gerçekleştirilen tüm başkanlık seçimlerini doğru tahmin eden profesör Allan Lichtman yeni tahminini açıkladı.

abd-de-son-9-secimin-sonucunu-bilen-profesor-joe-biden-trump-i-yenecek-765465-1.

Tahmininde 13 maddelik bir kriteri olduğunu belirten Lichtman, bunların 7'sinde öne çıkan Joe Biden'ın Başkan Trump'ı yeneceğini açıkladı.

Buna göre Biden yedi kriterde ön plandayken, Trump ise altı kriterde öne çıkıyor. Bu nedenle de Lichtman'a göre çekişmeli bir yarış olacak olsa da ipi göğüsleyen ve ABD Başkanı seçilecek olan isim Joe Biden olacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız