birgün

12° HAFİF YAĞMUR

DÜNYA 02.08.2021 21:34

ABD'de yetişkin nüfusun yüzde 70'i en az bir doz koronavirüs aşısı oldu

Beyaz Saray Covid-19 Veri Direktörü Cyrus Shahpar, ülke nüfusunun yüzde 70'inin en az bir doz koronavirüs aşısı yaptırdığını kaydetti.

ABD'de yetişkin nüfusun yüzde 70'i en az bir doz koronavirüs aşısı oldu

ABD'de yetişkin nüfusun yüzde 70'i en az bir doz yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı yaptırdı.

AA'da yer alan habere göre, Beyaz Saray Covid-19 Veri Direktörü Cyrus Shahpar, Twitter'dan yaptığı açıklamada, ABD'de Covid-19'a karşı en az bir doz aşı yaptıran yetişkin nüfusun oranının yüzde 70'e ulaştığını bildirdi.

Biden yönetimi, ABD'nin 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'ne kadar yetişkin nüfusun yüzde 70'inin aşılanması hedefine bir ay gecikmeli ulaşmış oldu.

DELTA VARYANTI AŞILAMA ORANINI HIZLANDIRDI

ABD'de Hindistan'da görülen Delta varyantının hızla yayılması nisan ayından beri düşüşte olan aşılanma oranını tekrar hızlandırdı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine göre, günlük Covid-19 vaka sayıları 70 binin üzerine çıktı.

Ülke genelinde ise 191 milyon 818 binden fazla kişiye ilk doz, 164 milyon 919 binin üzerinde kişiye ikinci doz Covid-19 aşısı yapıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol