birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 20.09.2021 17:30

ABD'den seyahat kararı: Aşı zorunluluğu getirildi

ABD'ye seyahat edecek 18 yaş üzerindeki tüm yabancı yolculara Covid-19 aşısı zorunluğu getireceği belirtildi.

ABD'den seyahat kararı: Aşı zorunluluğu getirildi

ABD yönetimi, ülkeye seyahat edecek 18 yaş üzerindeki tüm yabancı ülke yurttaşlarına koronavirüs aşısı zorunluğu getirdi.

Kararın Kasım ayının başından itibaren uygulanacağı belirtildi.

Beyaz Saray’ın Koronavirüs Koordinatörü Jeff Zients, kasım ayının ilk günlerinden itibaren Amerika’ya gelecek yabancıların tam olarak aşılanmış olmaları ve uçağa binmeden önce aşı kanıtlarını göstermeleri gerekeceğini belirtti. Zients, “Test-Temas Takibi-Maske” olarak adlandırdıkları izleme süreci ile pandemiye karşı mücadeleyi etkinleştireceklerini ifade etti.

Aşılanmamış Amerikan vatandaşları ise daha katı koronavirüs testi gereklilikleriyle karşı karşıya kalacak. Bununla birlikte Amerika Ulaştırma Güvenliği İdaresi, maske takmayı reddedenlere verilen cezaların iki katına çıkartıldığını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol