birgün

24° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 19.02.2020 19:13

ABD, İngiltere ve Almanya'dan Suriye'ye 'Türkiye' çağrısı

ABD, İngiltere ve Almanya, Suriye'ye Türkiye'nin İdlib'deki gözlem noktalarına düzenlediği saldırılarını durdurma çağrısında bulundu.

ABD, İngiltere ve Almanya'dan Suriye'ye 'Türkiye' çağrısı

ABD, İngiltere ve Almanya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde, Suriye ordusuna Türkiye'nin İdlib'deki gözlem noktalarına düzenlediği saldırılarına son vermesi çağrısında bulundu.

Euronews’te yer alan habere göre, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen ise ”Rusya ve Türkiye garantör ülkeler olarak idlib’de gerginliği azaltmak için kilit bir rol oynamak zorunda.” dedi.

BM Güvenlik Konseyi’ni video konferans yoluyla Cenevre’den bilgilendiren Pedersen, hava saldırıları ve çatışmaların devam ettiği ve insani durumun ”alarm verdiği” İdlib’de, çocukların dondurucu soğuklar nedeniyle öldüğünü söyledi.

Ayrıntılar geliyor...

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız