birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 19.01.2021 09:52

ABD Kongresi'ni basmaya özel jetiyle giden emlakçı Ryan: Trump orada olmamızı istedi

ABD Kongresinin Donald Trump destekçileri tarafından basılması sırasında çıkan olaylara Teksas'tan özel jetiyle katılan emlak komisyoncusu ve radyocu Jenna Ryan kendini savundu. Ryan, "Orada olduğum için memnunum çünkü tarihe tanıklık ettim. Bir daha bunu yapma fırsatım olmayacak" dedi.

ABD Kongresi'ni basmaya özel jetiyle giden emlakçı Ryan: Trump orada olmamızı istedi


ABD Kongresi'ni basan grupta olmasının yanı sıra baskına özel jetiyle gittiği için de haberlere konu olan emlakçı Jenna Ryan yine kendini ve destekçisi olduğu ABD Başkanı Donald Trump'ı savundu.

NBC News'e konuşan Ryan, 6 Ocak'taki baskınla ilgili hiçbir pişmanlık duymadığını belirtip "Orada olduğum için memnunum çünkü tarihe tanıklık ettim. Bir daha bunu yapma fırsatım olmayacak" dedi.

Sputnik'in aktardığına göre; özel jetine atlayıp Washington'a oyların tescili için toplanan Kongre'yi işgale 'Trump'la dayanışma için gittiğini' söyleyen Ryan, "Başkan Trump 6 Ocak'ta Washington DC'de olmamızı istedi. Oyları çalmalarını engellemek için bu yolu kullandık" ifadelerini kullandı.

Ryan, baskına gitmeden önceki tek korkusunu da açıkladı: "Alanda portatif tuvalet yoktu... Yakınlarda lavabo olduğunu bilmek her zaman hoşuma gider."

Aynı zamanda yaşam koçluğu ve radyo programı sunuculuğu da yapan Ryan, yasak alana girmek ve kamu düzenini bozan davranışlar sergilemekle suçlanıyor.

'Basmak' fiilinin anlamını da sorgulayan Ryan, "Mutfağı da 'basabilirsiniz.' Bir yeri basıp 'Yeter artık' diyebilirsiniz. İnsan öldürmek için bir yeri basıyor değilim. 'Ya yaşam ya ölüm' derken biri beni öldürse bile inandığım gerçeğin arkasında duracağım demek istedim" açıklaması yaptı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol