birgün

22° AÇIK

ABD’li oyuncu elini tutkalla Starbucks tezgahına yapıştırdı

ABD’li oyuncu James Cromwell vegan sütlerde ekstra ücret alınmasını protesto etmek için elini tutkalla Manhattan’da bir Starbucks şubesinde tezgahına yapıştırdı.

DÜNYA 11.05.2022 09:55
ABD’li oyuncu elini tutkalla Starbucks tezgahına yapıştırdı
Abone Ol google-news

‘Succession’ ve ‘L.A. Confidenatial’ yapımlarıyla tanınan ABD'li oyuncu James Cromwell, vegan sütlerde ekstra ücret alınmasını protesto etmek için elini tutkalla Manhattan’da bir Starbucks şubesinde tezgahına yapıştırdı.

Diken'in haberine göre; Hayvan hakları savunucusu örgüt PETA’nın bir eylemi kapsamında okuduğu açıklamda Cromwell kahve zincirinin fiyat politikasını kınadı.

Oyuncu şu ifadeleri kullandı: “PETA’daki arkadaşlarım ve ben Starbucks’ı iyi ve çevre bilinci olan müşterilerini bitkisel sütleri seçtiği için cezalandırmayı bırakmaya çağırıyoruz. İklim felaketi bir ölüm kalım meselesi, bunda hepimizin payı var ve Starbucks da vegan ürünlere ekstra ücret almayı bırakarak üzerine düşeni yapmalı.”

İhbar üzerine olay yerine giden New York polisi protestoculardan olay yerini terk etmesini istedi. Bir süre sonra Cromwell ve diğer protestocular dağıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol