birgün

16° HAFİF YAĞMUR

SPOR 23.01.2020 10:10

Abdullah Avcı'dan 'istifa' sorusuna yanıt

Avcı, taraftarın tepkisinin gayet normal olduğunu söyledi

Abdullah Avcı'dan 'istifa' sorusuna yanıt

Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda olduğu gibi iç sahada da aynı skorla 3-2 mağlup olarak Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a elenirken Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu. Avcı, "istifa" sorularına değerlendirme yapacakları yönünde cevap verdi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş, konuğu Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a deplasmanda olduğu gibi Vodafone Park’ta da 3-2 mağlup olurken maçın ardından Teknik Direktör Abdullah Avcı, açıklamalarda bulundu. Tribünde maçı takip eden az sayıda taraftar, yoğun bir şekilde Avcı’ya istifa çağrısında bulunurken Avcı ise oyunla ilgili olarak “Maçın çok değerlendirmesi yok. Taraftar nasıl üzgünse, biz de öyle üzgünüz. İçeride 2-1 öne geçip 4 dakikada 2 gol yiyorsan düşünmek lazım” dedi.

Deneyimli teknik adam yayıncı kuruluşun muhabirinin “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz” sorusuna ise “Taraftar oyun bekler, skor, aksiyon bekler… Tepkiler gayet normal. Bu sezon hem olumluyu hem olumsuzu yaşadım. Taraftar haklıdır. Genel bir değerlendirme üzerine konuşuruz” yanıtını verdi. Avcı basın toplantısında “Bugün maç bitti, tesise geçeceğim. Belki yönetim toplantı yapmak isteyecek, belki biz isteyeceğiz. Bakacağız. Şu anda ne söylesem gerçekçi olmayacak ama şu anda iyi gitmeyen, üzüntü verici bir durum var. Değerlendirmesi olacak” dedi.

“Herkesin şapkasını önüne koyması gerekiyor” diyen Avcı ile sezona istediği gibi giremeyen, daha sonra yakalanan galibiyet serisi ile zirve yarışına katılan Beşiktaş, son 8 resmi maçında 7 kez mağlup oldu. Kartal bu maçlarda toplamda 20 gol yerken 10 gol atabildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız