birgün

32° AZ BULUTLU

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin haciz kararı kaldırıldı: Karalar'ın makam odası yerleştirildi

2016 yılında dönemin Adana Büyükşehir Belediyesi'den alacağını tahsil edemeyen şirketin belediyeyi icraya vermesi üzerine Zeydan Karalar'ın makam odasındaki mobilyalar haczedilmişti. Haciz kararı kaldırıldı.

GÜNCEL 03.10.2020 17:32
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin haciz kararı kaldırıldı: Karalar'ın makam odası yerleştirildi
Abone Ol google-news

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 2016 yılında kilit parke taşı döşeme ihalesinden alacağını tahsil edemeyen şirket belediyeyi icraya verdi. Borcun tamamı ödenmeyince icra görevlileri geçen Temmuz ayında CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın makam odasındaki mobilyaları haczetti.

Haciz işlemi üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi Hukuk Bürosu, söz konusu eşyaların kamu hizmetinde kullanıldığı gerekçesiyle Adana 3. İcra Hukuk Mahkemesi’ne şikayette bulundu. Şikayeti değerlendiren mahkeme, kamu hizmetinde kullanılan malların haczedilemeyeceğine dair emsal oluşturan bir kararı göstererek haciz kararını kaldırdı.

Mahkeme kararı gereği yedieminde bekletilen makam odası eşyaları, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne iade edildi. 2 ay 20 gün sonra teslim edilen eşyalar makam odasına tekrar yerleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, makam odasını kullanmaya başladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol