birgün

30° AZ BULUTLU

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi'nden tarım işçilerine destek

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar'ın talimatıyla Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri gezici tarım işçilerini sağlık taramasından geçirip, kişisel bakımlarını yaptı ve erzak yardımında bulundu

GÜNEY 30.01.2020 12:37
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi'nden tarım işçilerine destek
Abone Ol google-news

BirGün Adana

Seyhan Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin meclis üyelerinden oluşan Tarım İşçilerinin Sorunlarını Tespit Komisyonu, tarım işçilerinin kaldığı çadırlardaki hayatlara destek olma konusunda alınan kararın gereklerini yerine getiriyor.

Komisyonun, Kayışlı Mahallesi’nde çadırlarda yaşayan tarım işçilerine yönelik destek çalışmasıyla ilgili talebe olumlu cevap veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilgili birimlere talimat verdi

Kayışlı Mahallesi’ndeki çalışmaları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla, Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri yürüttü.

KİŞİSEL BAKIM, GENEL BİLGİLENDİRME, SAĞLIK TARAMASI DESTEĞİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri gezici tarım işçilerini sağlık taramasından geçirip, kişisel bakımlarını yaptı ve erzak yardımında bulundu.

Büyükşehir ekipleri Seyhan İlçesi’ne bağlı Kayışlı Mahallesi’nde çadırlara yaşayan gezici tarım işçilerine yönelik sağlık taraması gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin uzman sağlık ekibi ve güler yüzlü personeli tarafından sağlık taramasından geçirilen yurttaşlara sağlıklı beslenme ve barınma ile ilgili bilgi verildi.

adana-buyuksehir-belediyesi-ve-seyhan-belediyesi-nden-tarim-iscilerine-destek-681790-1.

"İNSANI YAŞATMAK, SAĞLIĞINI KORUMAK ÖNEMLİ VE KIYMETLİDİR”

Seyhan Belediyesi meclis üyelerinin de bulunduğu sağlık taramasına bizzat katılan, sağlık hizmetinin önemli ve kıymetli olduğunun altını çizen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Rıza Mete, "Bugün burada çocukların kulak muayeneleri, boğaz bakımı, genel akciğer ve enfeksiyon sorunları olup olmadığını tarıyoruz. İnsanı yaşatmak, sağlık problemlerini çözmek ve hayata bağlamak önemli ve kıymetlidir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda sağlık taramalarına düzenli ve periyodik olarak devam edeceğiz’’ dedi.

Mobil kuaför aracında tarım işçilerinin kişisel bakımları yapıldı. Kadınların saç ve el bakımları yapılarak, kişisel bakımla ilgili bilgi aktarıldı. Sağlık taraması ve kişisel bakımları yapılan tarım işçilerine gıda kolileri de dağıtıldı. Saç kesimleri de yapılan çocuklara Seyhan Belediyesi meclis üyeleri tarafından oyuncak verildi. İşçilere ve ailelerine battaniye de dağıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Güngör Geçer’in başkanlığını yürüttüğü Tarım İşçilerinin Sorunlarını Tespit Komisyonu, kentin çeşitli noktalarında çalışmalarını yürütecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun