birgün

24° AÇIK

Adana'da aşı ücretini fazla bulan adam, veteriner hekime saldırdı

Adana'da veteriner hekim Osman Teker (35), köpeğine karma aşı yaptırmak için kliniğe gelen A.Y. (44) tarafından cop ve kaynar su ile saldırıya uğradığını iddia etti. Aşı fiyatı nedeniyle A.Y.'nin sinirlenip, ortalığı birbirine kattığını belirten Teker, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

GÜNCEL 09.01.2022 15:51
Adana'da aşı ücretini fazla bulan adam, veteriner hekime saldırdı
Abone Ol google-news

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde köpeğine yaptırdığı aşının fiyatını yüksek bulup tartıştığı veteriner hekime copla saldıran kişinin kliniğe de zarar verdiği öne sürüldü.

İddiaya göre, Güzelyalı Mahallesi'nde Osman Teker'e (35) ait veteriner kliniğine gelen A.Y. (44), köpeğine karma aşı yaptırdı.

Uygulanan aşının 200 lira tutarındaki ücretini yüksek bulan A.Y, tartıştığı veteriner hekim Teker'e yumruk, cop ve su ısıtıcısıyla saldırdı.

Şüpheli A.Y. kliniğe de zarar verdikten sonra olay yerinden ayrıldı.

Klinik çalışanları tarafından hastaneye kaldırılan Teker'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Veteriner hekim Teker'in şikayeti üzerine polis ekiplerince gözaltına alınan A.Y. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Veteriner Hekim Teker, A.Y.'nin daha önce de köpeğine aşı yaptırmak için kliniğe geldiğini fakat bu gelişinde fiyatın arttığını duyunca öfkeden kendini kaybettiğini öne sürdü. Teker, durumu izah etmesine rağmen şiddetle karşılık aldığını söyledi. A.Y.'nin iş yerini baştan aşağıya dağıtıp kendisine de öldüresiye saldırdığını vurgulayan Teker "Başka yerlerde daha ucuz aşı olduğunu belirterek bağırdı. Etrafta ne var ne yok yerlere döktü. Yumruklarıyla camları kırdı. Aracına koştu ve copla geri döndü. Onunla bana vurmaya başladı. Kafamda bir yara var. Isıtıcıdaki suyla birlikte kafama vurdu. Bu şiddet olayını kınıyorum. Mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz ama maalesef başımıza bunlar geliyor" dedi.

VETERİNER HEKİMLER ODASINDAN TEPKİ

Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, veteriner hekimlerin hayvanların canlarını kurtarmak için görev yaptığını belirterek, “Hayvansever birinin şiddet uygulamasını anlayamıyoruz. Veteriner hekimlerin 'Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasası'na dahil edilmesini istiyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz ve olayın takipçisiyiz." ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol