birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.04.2021 15:53

Adana'da bir adam, kızını damdan sarkıtıp "büyü bozulacak" diye bağırdı

Adana'da Mustafa A. isimli şahıs kendisine büyü yapıldığını iddia ederek tek katlı evinin damına çıktı. 4 yaşındaki kızını aşağı atacağını söyleyen Mustafa A., "Onun kanı akarsa büyü bozulacak" diye bağırdı.

Adana'da bir adam, kızını damdan sarkıtıp "büyü bozulacak" diye bağırdı

Adana'nın Seyhan ilçesinde tek katlı müstakil evinin damına çıkan Mustafa A., kendisine büyü yapıldığını öne sürüp 4 yaşındaki kızını aşağı atacağını söyledi.

DHA'nın haberine göre evdeki çiçek saksıları ve kavanozları sokağa atan Mustafa A.'yı görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen polis ekiplerinin eylemine son vermesi için ikna etmeye çalıştığı Mustafa A., "Kızımı aşağı atarım. Onun kanı akarsa büyü bozulacak" diyerek çocuğunu damdan sarkıttı. Korkuya kapılan küçük kız, "Babacığım, ne olur beni atma. Eve gidelim, anneme gidelim baba" diyerek ağladı.

Bir süre sonra Mustafa A.’nın kayınpederi Mehmet Y. geldi. Mehmet Y.’nin, kızı bırakıp teslim olmasını istediği Mustafa A., damdaki hortumla aşağıya su tutmaya başladı. Mustafa A. kayınpederinin dama çıkmasına izin verdi. Mehmet Y., bir anlık dalgınlığından faydalandığı damadının elinden torununu kurtarmayı başardı. Hazır bekleyen polis ekipleri de biber gazıyla Mustafa A.’yı etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

Kızını alıp ambulansa koşan Eda A. gözyaşlarına boğuldu. Evden çıkarılan Mustafa A. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol