birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Adana'da bir kişi yavru köpeği silahla öldürdü

Adana’da köpeklerin tavuklarına saldırdığını iddia eden A.Ü., sokaktaki yavru köpeği tüfekle vurarak öldürdü. Olayın ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan A.Ü. hakkında adli işlem başlatıldı. Hayvanların Yaşam Hakları Federasyonu (UHAFED) Başkanı Metin Yıldırım, şüphelinin tutuklanmasını istedi.

GÜNCEL 12.09.2022 13:31
Adana'da bir kişi yavru köpeği silahla öldürdü Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Adana'da bir kişi sokak köpeklerinin tavuklarına saldırdığını iddia ederek, yavru köpeği silahla öldürdü.

10 Eylül’de meydana gelen olaya göre, mahallelinin beslediği 3 aylık sokak köpeği, kimliği belirsiz bir kişi tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. İhbar üzerine güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelinin A.Ü. olduğunu tespit etti.

Olay yerine gelen A.Ü.’nün bir süre çevrede yürüdükten sonra tüfeğini doğrulttuğu yavru köpeğe ateş ettiği anlaşıldı. Gözaltına alındıktan sonra ifadesinin ardından serbest bırakılan A.Ü. hakkında adli işlem başlatıldı. A.Ü.’nün, ifadesinde, “Tavuklarıma saldırdıkları için rastgele ateş açtım. Amacım korkutmaktı. Saçmaların isabet etmesi sonucu köpek öldü” dediği öğrenildi.

HAYSEVERLER TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşan hayvanseverler A.Ü.’nün tutuklanıp cezalandırılmasını istedi. UHAFED Başkanı Metin Yıldırım da olaya tepki göstererek, “Görüntüler sonrası hayvanseverler camiasında büyük bir tepki oluştu. Biz de federasyon olarak suç duyurusunda bulunduk. Bu caniliktir. Bu insan çocuğa da kadına da herkese zarar verebilir. Acilen bu şahsın yargı önüne çıkarılmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Hayvana kötü muamele, şiddet fiilleri hapis cezasıyla karşılığını bulmalıdır. Tüylerim diken diken oldu. İnsana yapılan şiddet ile hayvana yapılan arasında fark görmüyorum. Bunlar masum. Üstelik meskun mahal içerisinde, evlerin arasında tüfekle ateş açıyor. Bunun mutlaka bir karşılığı olması lazım. Hayvanlara Şiddet Yasası’na göre 3 yıla kadar hapis cezası var. Tutuklanıp en azından cezaevine girmesi lazım yoksa hayvana karşı şiddetin devam edeceğini ve kötü örnek olacağını düşünüyorum” dedi.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol