birgün

17° KAPALI

GÜNEY 16.04.2021 16:00

Adana'da CHP'nin '128 milyar dolar nerede?' pankartı kaldırıldı

CHP Adana İl Başkanlığı'na asılan '128 milyar dolar nerede?' pankartı kaldırıldı. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, "İktidar, pankartlarla uğraşacağına 128 milyar doların nerede olduğunun hesabını versin" dedi.

Adana'da CHP'nin '128 milyar dolar nerede?' pankartı kaldırıldı

YAKUP DURMUŞ / ADANA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasında 128 milyar doların akıbeti soruldu.

Adana milletvekilleri ve merkez ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve yönetimlerin de destek verdiği CHP Adana İl Binası önünde gerçekleştirilen basın açıklaması sonrası polis binaya asılan an “128 milyar dolar nerede? pankartını kaldırdı.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, pankartın kaldırılmasına tepki göstererek şunları söyledi:

"Türkiye’nin dört bir yanında astığımız pankartlar hukuksuz bir şekilde, gece yarısı baskınlarıyla kolluk kuvvetleri tarafından indiriliyor. Bizim sorduğumuz ve Türkiye’nin yanıtını beklediği soru çok açık. Merkez Bankası’nın rezervlerinden gizlice eritilen 128 milyar doları ne yaptınız?"

"SORULARIMIZA ÇELİŞKİLİ YANITLAR VERİLİYOR"

CHP'li Bulut, açıklamasında şunları söyledi: "İktidar, ‘yarası olan gocunur’ misali sorumuzu yanıtlamak yerine, bu konunun gündemde tutulmasını engellemeye çalışıyor. Sorumuza çelişkili yanıtlar veriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce 'kasada duruyor' sonra 'pandemide kullandık' dedi. İktidar, pankartlarla uğraşacağına 128 milyar doların nerede olduğunun hesabını versin. Dilimizde tüy bitse de, onlar yanıtlamasa da, rahatsız olsa da sormaya devam edeceğiz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol