Adana'da eylem yasağı yine uzatıldı

09.11.2019 19:46 GÜNCEL

Adana'da eylem yasağı 10 Kasım'dan itibaren 15 gün uzatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada "kentte yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilebilmesi amacıyla, 9 Kasım'da sona erecek gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma ve stant açma gibi etkinliklere yönelik yasağın 10 Kasım'dan itibaren 15 gün uzatıldığı" bildirildi.

Adana Valiliği, Suriye'ye yönelik operasyonlar ile kayyum atamalarını protesto etmek amacıyla gerçekleştirilebilecek tüm eylem ve etkinlikleri yasaklayan kararını 15 gün daha uzattı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma gibi her türlü eylem ve etkinliklerin yasaklandığını bildirdi.

Van Valiliği: Eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı Van Valiliği: Eylem ve etkinlik yasağı 15 gün daha uzatıldı

Açıklamada, Valiliğin uygun göreceği etkinlikler ile sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında üyelerine yönelik yapacağı toplantılar, kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, anma günleri, tören ve kutlamalar ile sportif faaliyetler, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan toplantıların, bu yasak kapsamında yer almadığı aktarıldı.

Kentte, 26 Ekim'den itibaren 15 gün süreyle eylemler yasaklanmıştı.