birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.12.2020 16:11

Adana’da kuyu çöktü: 2 işçiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı

Adana’nın Sarıçam ilçesinde bir kuyunun çökmesi sonucu göçük altında kalan Mehmet Yalın isimli işçi sağ olarak çıkarıldı. 7 saat süren çalışması sonucu göçük altındaki diğer işçi Mehmet Köstekçi'nin cansız bedenine ulaşıldı.

Adana’da kuyu çöktü: 2 işçiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı

Adana'da su kuyusu açarken göçük altında kalan 2 işçiden 1'inin cansız bedenine ulaşıldı.

Merkez Sarıçam ilçesi Suluca Mahallesi'nde su kuyusu açarken göçük oluşması nedeniyle Mehmet Yalın ve Mehmet Köstekçi toprak altında kaldı.

Bölgeye gelen itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekipleri, toprak altında kalan 2 işçiyi kurtarmak için çalışma başlattı.

Saatlerce süren çalışma sonucu Mehmet Yalın göçük altından sağ olarak çıkarıldı. Yalın, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

AFAD ve itfaiye ekiplerinin yaklaşık 7 saat süren çalışması sonucu ulaşılan Köstekçi'nin cansız bedeni, ip yardımıyla kuyudan çıkarılarak cenaze aracına konuldu.

Köstekçi'nin cansız bedeni, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol