birgün

7° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.09.2019 16:19

Adil Öksüz'ün firar etmesiyle ilgili davada sanık olan polis terfi aldı

Adil Öksüz'ün firar etmesiyle ilgili davada sanık olan polis terfi aldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası serbest bırakılan Adil Öksüz’ün firar etmesiyle ilgili açılan davada 'sanık' olarak yargılanan Emniyet Şube Müdürü Alp Aslan, terfi ettirilerek Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın yardımcılığına getirildi.

T24'te yer alan habere göre, Ankara Emniyeti İstihbarat Şube Müdür yardımcısıyken, Öksüz’ün Akıncı Üssü’nde yakalanıp gözaltına alınmasına karşın daha sonra kayıplara karıştığının ortaya çıkmasıyla başlatılan adli soruşturmanın bir numaralı ismi olan Aslan, hakkında devam eden dava sürecinde önce Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü yapıldı.

Aslan, yine bu süreçte geçen Temmuz’da toplanan Emniyet Genel Müdürlüğü Terfi Komisyonu’nda şimdiye kadar emniyet teşkilatında pek görülmemiş şeklinde “hakkındaki davanın olumlu sonuçlanması” koşuluyla bir üst rütbeye terfi ettirildi. Aslan, komisyon kararıyla şube müdürlüğü yaptığı 3. sınıf emniyet müdürüyken 2. sınıf emniyet müdürü yapıldı.

Emniyet içindeki 2019 tayin dönemiyle birlikte iller arasındaki yer değiştirmeler sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda kalan Aslan, bugün Ankara Emniyet Müdür yardımcısı oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız