birgün

13° SİSLİ

GÜNCEL 07.07.2020 12:08

'Adil Yargılanma Hakkı' konferansı 8 Temmuz'da

İstanbul Barosu ve Türk Ceza Hukuku Derneği, 'çoklu baro' getirecek olan yasa teklifine ilişkin 'Adil Yargılanma Hakkı' konulu konferans düzenleyecek.

'Adil Yargılanma Hakkı' konferansı 8 Temmuz'da

İstanbul Barosu ve Türk Ceza Hukuku Derneği, ‘Adil Yargılanma Hakkı’ konulu konferans düzenleyecek. Konu, baroların yapısını bozan yasa teklifinin tartışmaları çerçevesinde de ele alınacak.

İstanbul Barosu’nun Kanlıca’daki tesisi Baro Bahçe’de 8 Temmuz’da düzenlenecek konferans kapsamında üç oturum yapılacak.

Oturumlar şöyle:

►Adil yargılama hakkına etkisi bakımından çoklu baro sistemi,

►AİHM kararlarında adil yargılama hakkı,

►Uygulamada adil yargılama hakkı.

Konferansa İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ve İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel de katılacak.

adil-yargilanma-hakki-konferansi-8-temmuz-da-753793-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız