birgün

22° AÇIK

Adobe, Flash Player'ın fişini çekti

TEKNOLOJİ 01.01.2021 17:25
Adobe, Flash Player'ın fişini çekti
Abone Ol google-news

İnternet üzerinde animasyonların, reklamların, videoların görüntülemesini sağlayan tarayıcı eklentisi Adobe Flash Player bugün itibariyle hayatını noktaladı.

Adobe, yaşam süresinin sonuna yaklaşan Flash Player için son resmi güncellemeyi 3 hafta önce yayınlamış ve şu duyuruyu yapmıştı: "Bugün, Çin dışındaki tüm bölgeler için en son Flash Player güncellemesini duyuruyoruz. Bu vesileyle son yirmi yılda Flash Player kullanan ve harika içerikler üreten tüm müşterilerimize ve geliştiricilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Flash'ın animasyon, etkileşim, ses ve video genelinde web içeriğinin geliştirilmesinde çok önemli bir role sahip olmasından dolayı gururluyuz. Bir sonraki dijital deneyimler çağına öncülük etmekten heyecan duyuyoruz."

12 Ocak 2021 itibarıyla tarayıcılarda Flash içeriği engellenmeye başlayacak. Adobe, kullanıcıların bilgisayarlarını güvende tutmak için Flash Player'ı kendilerinin kaldırmalarını tavsiye etti.

Microsoft zaten kısa süre önce Flash Player'ı Windows 10 işletim sisteminden kaldıran ve aynı zamanda yeniden yüklenmesini engelleyen isteğe bağlı bir güncelleme yayınlamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol