birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.04.2020 16:52

Af yasası ile cezaevinden tahliye olan erkek 2 çocuğunu silahla rehin aldı

İnfaz yasası ile cezaevinden çıkan Fatih S., evli olduğu kadına şiddet uyguladı. Fatih S., şiddete maruz bırakılan kadının evi terk etmesi üzerine ise, iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı

Af yasası ile cezaevinden tahliye olan erkek 2 çocuğunu silahla rehin aldı

Kamuoyunda af yasası olarak bilinen infaz düzenlemesi ile Ankara'da cezaevinden tahliye edilen Fatih S., evli olduğu kadın Alev S.'yi şiddete maruz bıraktı. Alev S'nin evi terk etmesi üzerine ise evde iki çocuğunu rehin aldı. Fatih S. daha sonra polis ve Alev S., tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre olay, saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Ceza İnfaz Yasası'ndan yararlanarak cezaevinden çıkan Fatih S, önceki gün evli olduğu Alev S'ye şiddet uyguladı. Şiddete maruz bırakılan kadın olayın ardından evi terk etti.

SİLAHLA ÇOCUKLARINI REHİN ALDI

Fatih S, bunun üzerine Alev S'yi arayarak, "Eve gelmezsen çocukları öldüreceğim" diyerek tehdit etti. Alev S.'nin ihbarı üzerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi adrese sevk edildi. Polis Özel Harekat ekipleri de gelerek, binanın çevresinde önlem aldı. Aralarında müzakereci polis memurunun da bulunduğu ekipler, uzun namlulu silahla çocuklarını rehin alan Fatih S.'yi ikna etmek için binaya girdi. Ancak Fatih S., "Evde kalaşnikof var, yaklaşmayın" diyerek polislerin uzaklaşmasını istedi.

Polisin çabasına rağmen ikna olmayan Fatih S., Alev S.'nin eve gelmesini istedi. Çelik yelek giydirilen Alev S., polisler eşliğinde binaya girdiği sırada Fatih S., kızını bıraktı. Fatih S., ikna edilmesi üzerine oğlunu da bıraktı.

Yaşanan olayın ardından Fatih S., Polis Özel Harekat ekipleri tarafından gözaltına alındı.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol