birgün

17° AÇIK

Af yasası ile cezaevinden tahliye olan erkek 2 çocuğunu silahla rehin aldı

İnfaz yasası ile cezaevinden çıkan Fatih S., evli olduğu kadına şiddet uyguladı. Fatih S., şiddete maruz bırakılan kadının evi terk etmesi üzerine ise, iki çocuğunu uzun namlulu silahla rehin aldı

GÜNCEL 25.04.2020 16:52
Af yasası ile cezaevinden tahliye olan erkek 2 çocuğunu silahla rehin aldı
Abone Ol google-news

Kamuoyunda af yasası olarak bilinen infaz düzenlemesi ile Ankara'da cezaevinden tahliye edilen Fatih S., evli olduğu kadın Alev S.'yi şiddete maruz bıraktı. Alev S'nin evi terk etmesi üzerine ise evde iki çocuğunu rehin aldı. Fatih S. daha sonra polis ve Alev S., tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre olay, saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Ceza İnfaz Yasası'ndan yararlanarak cezaevinden çıkan Fatih S, önceki gün evli olduğu Alev S'ye şiddet uyguladı. Şiddete maruz bırakılan kadın olayın ardından evi terk etti.

SİLAHLA ÇOCUKLARINI REHİN ALDI

Fatih S, bunun üzerine Alev S'yi arayarak, "Eve gelmezsen çocukları öldüreceğim" diyerek tehdit etti. Alev S.'nin ihbarı üzerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi adrese sevk edildi. Polis Özel Harekat ekipleri de gelerek, binanın çevresinde önlem aldı. Aralarında müzakereci polis memurunun da bulunduğu ekipler, uzun namlulu silahla çocuklarını rehin alan Fatih S.'yi ikna etmek için binaya girdi. Ancak Fatih S., "Evde kalaşnikof var, yaklaşmayın" diyerek polislerin uzaklaşmasını istedi.

Polisin çabasına rağmen ikna olmayan Fatih S., Alev S.'nin eve gelmesini istedi. Çelik yelek giydirilen Alev S., polisler eşliğinde binaya girdiği sırada Fatih S., kızını bıraktı. Fatih S., ikna edilmesi üzerine oğlunu da bıraktı.

Yaşanan olayın ardından Fatih S., Polis Özel Harekat ekipleri tarafından gözaltına alındı.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol