birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNEY 23.11.2020 11:06

'Ah Şu Mikroplar' tiyatro oyunu çocuklarla buluştu

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, mikroplarla nasıl mücadele edileceği anlatılan “Ah şu Mikroplar" isimli oyunu çocuklarla buluşturdu.

'Ah Şu Mikroplar' tiyatro oyunu çocuklarla buluştu

BİRGÜN GÜNEY

Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla çocuklara sanatı tanıtırken, pandemiyi ve sağlık kurallarını da öğretmeyi hedefleyen “Ah şu mikroplar” çocuk tiyatrosu oyununun ilk gösterimi, “Yeni Normal” kurallara uygun olarak Yaşar Kemal Kültür Merkezi sahnesinde gerçekleştirildi.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirilen çocuk tiyatrosu gösterimine ilgi büyük oldu. “Ah şu Mikroplar” tiyatro oyunu öncesi salgın ve çocukların sahip olduğu haklar konusunda çocuklara bilgi aktarıldı. Maske, mesafe ve hijyen kuralları çocukların anlayabileceği eğlenceli bir şekilde anlatıldı.

ÇOCUKLAR SANATI TANIDI, TEMİZLİĞİ ÖĞRENDİ

“Ah Şu Mikroplar” oyununda; çocukların oyun oynadıktan sonra veya yemek yemeden önce mutlaka ellerini yıkamaları gerektiği mesajı veriliyor. "Ah Şu Mikroplar" adlı oyunda çocuklara mikroplarla nasıl mücadele edeceği ve hasta olduklarında hangi meyvelerle vitamin alabilecekleri konularında eğitim veriliyor. Çocuk tiyatrosu oyununu, belediye kreş ve okul öncesi eğitimi gören çocuklar izledi.

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU’NDAN “EZOP”

Bu arada Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Ezop” isimli tiyatro oyunu da Adanalı sanatseverlere sunuldu. Yaşar Kemal Tiyatro sahnesindeki oyunda Tarsus şehir tiyatrosu oyuncularının performansı alkış aldı. Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Rukiye Çinkılıç, katkılarından dolayı Tarsus Şehir tiyatrosu adına Başkan yardımcısı Ali Esirgemez’e teşekkür plaketi sundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol