birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 10.09.2015 19:00

Ahmet Atakan'a anma

Ahmet Atakan'a anma

SEVİL ASLAN

Ahmet Atakan ölümünün ikinci yıldönümünde anıldı. Melih Gökçek'in yol inşaatına direnen ODTÜ'lülere Antakya'da yapılan destek eylemleri​ sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan, dün mezarı başında anıldı. Atakan'ın saat 18.00'da Armutlu'da bulunan mezarında yapılan anmaya ailesi, arkadaşları, sevenleri ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri katıldı. Burada yapılan konuşmalarda Ahmet'in bıraktığı mücadele mirasının devam ettiği belirtildi.

Ahmet Atakan için saat 20.00'da Antakya Anfi'de başlayacak etkinlik ise yurt genelinde yaşanan ölümler nedeniyle iptal edildi.

ANNE ATAKAN: UNUTTUTMAMALIYIZ
Ahmet Atakan'ın yaşamını yitirdiği Armutlu Mahallesi'nde ise dün düzenlenen etkinlikte duvara resmi çizildi. Daha önce Abdullah Cömert'in silüetinin bulunduğu duvara dün Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz'ın silüetleri çizildi. Burada konuşan Anne Emsal Atakan, "Onlar bizim oğlumuz, arkadaşımız, yoldaşımız. Onları unutturmamalıyız" dedi. Ahmet Atakan Kütüphanesi Çocuk Korosu anısına şarkılar söyledi.

ahmet-atakan-a-anma-70218-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol