Google Play Store
App Store
Ahmet Davutoğlu’ndan Albayrak ve Soylu iddiası

HABER MERKEZİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevden alınmasına engel olduğunu öne sürdü.

Eski AKP’li olan Davutoğlu, "Gücü kaybetme korkusu her şeyi yaptırır. Erdoğan ve Bahçeli gücü kaybetme korkusundalar" ifadelerini kullandı. Davutoğlu’nun bir diğer iddiası ise birçok AKP’li ismin bakanlara ulaşamadığı, MHP’li milletvekillerinin çok rahat ulaştığı yönündeydi.

Çete elebaşısı Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarına da değinen Davutoğlu, şunları söyledi: "Süleyman Soylu olayında... Sayın Bahçeli konuşana kadar bu Sedat Peker’in iddiaları sonrası Sayın Erdoğan’dan bir şey duydunuz mu? Sayın Bahçeli, ‘İçişleri Bakanımızın arkasındayız’ dedikten bir gün sonra sanki mecbur kalmış gibi… Aynı şey diğer bakanlar için de geçerli, Berat Albayrak’ın arkasında da Bahçeli durdu. Şimdi bunu kimse unutturamaz. Türkiye’ye bu felaketi yaşatan damat bakanı en öven kimdir? Bahçeli’dir! Emin olun Ruhsar Pekcan’ın arkasında dursa Ruhsar Pekcan da bakanlığa devam edebilirdi."