birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 27.11.2020 17:16

Ahmet Hamdi Çamlı’nın ‘kaybolmuş’ dediği tarihi çeşmeyi babası söktürüp yerine apartman dikmiş

AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı’nın ‘kaybolmuştu, yeniden yaptırdık, kitabesine de hayır olsun diye babamızın ismini yazdırdık’ savunması yaptığı tarihi çeşmenin, Çamlı’nın babası tarafından yok edildiği, yerine apartman dikildiği ortaya çıktı.

Ahmet Hamdi Çamlı’nın ‘kaybolmuş’ dediği tarihi çeşmeyi babası söktürüp yerine apartman dikmiş

‘Yeliz’ lakaplı AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın yeniden yaptırırken kitabesine babasının ismini yazdırdığı tarihi çeşme ile ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı. Çamlı’nın “Kaybolmuş çeşmeyi yeniden ihya ettik” açıklamasına yanıt veren İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Çamlı’nın babasının çeşmeyi söktürüp yerine apartman diktiğini açıkladı.

AKP’li Çamlı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı mahir Polat’ın tarihi Vezir Çeşmesi ile ilgili yaptığı açıklamaya, “İBB Gn sekreteri olmuşsun ama memuriyetini siyasi çamuriyete alet ediyorsun. Yazık. İBB kimlere kalmış.Kanuna nizama usule aykırı hiç bir şey yokken, başkanının musluk açılışı yaptığı bir devirde, kaybolmuş koskoca bir çeşme ihya edilmiş, teşekkür edeceğine çamurla uğraşıyorsun” diye yanıt vermişti.

Çamlı, çeşmenin kaybolduğunu öne sürerken kendisinin ise tarihe sahip çıkarak yeniden yaptırdığını öne sürmüştü.

Çamlı’nın iddialarına yanıt veren İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ise, çeşmeyi ortadan kaybedenin Çamlı’nın babası olduğunu açıkladı.

Polat, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “1978’de arsası ile satın alıp 1980 yılında sapasağlam ayakta iken ailenizin söküp yerine aile apartmanı yaptığı Sultan 1. Mahmud’un vakıf çeşmesinin, yerinde binanız olduğu için cami duvarına, kitabesini değiştirerek yaptırdığınız taklidi için çok teşekkür ederim” dedi. Polat, mesajında ilgili belge ve fotoğrafları da paylaştı.

Polat'ın paylaştığı fotoğraf ve belgeler şöyle:

ahmet-hamdi-camli-nin-kaybolmus-dedigi-tarihi-cesmeyi-babasi-sokturup-yerine-apartman-dikmis-810263-1.

ahmet-hamdi-camli-nin-kaybolmus-dedigi-tarihi-cesmeyi-babasi-sokturup-yerine-apartman-dikmis-810264-1.ahmet-hamdi-camli-nin-kaybolmus-dedigi-tarihi-cesmeyi-babasi-sokturup-yerine-apartman-dikmis-810265-1.ahmet-hamdi-camli-nin-kaybolmus-dedigi-tarihi-cesmeyi-babasi-sokturup-yerine-apartman-dikmis-810266-1.