birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 05.12.2018 16:31

Ahmet Türk, HDP'den aday adayı oldu

Ahmet Türk, HDP'den aday adayı oldu

Yerine kayyım atanan Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlığı için yeniden HDP'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

HDP'de, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için aday adaylık başvuru süresi bugün sona eriyor.

İçişleri Bakanlığı'nca görevinden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, yeniden aday olmak için HDP Mardin İl Örgütü´ne gelerek, büyükşehir belediye başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı.

"Demokratik bir güç birliğine ihtiyacımız var"

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, başvuru sırasında kısa bir açıklama yapan Ahmet Türk, kararın partisi ve halk tarafından verileceğini ifade ederek, ”Bu bizim için bir rövanştır" dedi.

Türk, şunları söyledi:

“Halkın iradesinin gasp edildiği bir dönemde, bu gaspa karşı bütün gücümüzle iktidarın yürüttüğü politikanın yanlışlığını anlatmalıyız. Halkın iradesini gasp edenlere karşı demokratik bir birlik ve demokratik bir güç birliğine ihtiyacımız var. Bu seçim açıkçası halkımız için bir sınavdır. Bizim için bir rövanştır. Kayyum atayanlara, halkın iradesini hiçleştirenlere karşı bir mücadeledir. Biz o şekilde değerlendiriyoruz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız