birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 18.09.2021 20:55

Aile Bakanı Yanık'tan Şengör'e tepki: Unvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, öğrencisini taciz ettiğini yayında gülerek anlatan Prof. Dr. Celal Şengör'e, tepki gösterdi.

Aile Bakanı Yanık'tan Şengör'e tepki: Unvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız

Prof. Dr. Celal Şengör'ün bir öğrencisini taciz ettiğini anlatması tepkilere neden olurken, Şengör’e bir tepki de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan geldi.

Yanık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kadına yönelik şiddet ve tacizin tek çeşidi yok. Failin olayı gülerek anlatması da tacizin ağırlığını hafifletmiyor. Unvanların arkasına saklanarak meşruiyet sağlama arayışı ise yakışıksız. Öğrenci üzerindeki tahakkümü de ayrıca konuşuruz. Bu zihniyetle mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol