birgün

4° PARÇALI BULUTLU

AK trol ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop arasında atışma: Cumhur Frankfurt, terbiyesizlik yapma

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kendisini ima yoluyla tehdit eden Ak Trol'e yanıt verdi. Şentop, Ak Trolün yazdıklarının 'iç operasyon' olduğunu ifade etti.

GÜNCEL 19.04.2022 22:48
AK trol ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop arasında atışma: Cumhur Frankfurt, terbiyesizlik yapma
Abone Ol google-news

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, kendisini etiketleyerek, “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” diyen AK Trol 'Cumhur Frankfurt'a yanıt verdi.

Şentop, önce "Cumhur Frankfurt. Terbiyesizlik yapma." ardından da “Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar. İlk defa bozuyorum prensibimi. Ama suret-i haktan görünüp iç operasyon çekenlere gereken cevabı vermek icab ediyor bazen” diye yazdı.

Cumhur Frankfurt kullanıcı adlı trol, muhalefete yönelik tehdit ve hakaretleriyle tanınıyor. Kendisini 'reisçi' olarak tanımlayan Cumhur Frankfurt'un trollüğü yüksek maaş karşılığı yaptığı iddia ediliyor.

Ak trollerin Mustafa Şentop'a yönelik tehditlerinin ise kişisel verileri yasa dışı yollardan ele geçirdiği iddiası ile tutuklanan gazeteci İbrahim Haskoloğlu ile ilgili olduğu düşünülüyor. Haskoloğlu, Twitch platformundaki veri sızıntısının ardından 5 Şubat'ta Şentop'u ziyaret ederek bilgi vermişti.

Sosyal medyada gündem haline gelen kavga daha sonra AKP içerisinde de tartışmalara neden oldu. Kimi AKP'li sosyal medya kullanıcıları, Mustafa Şentop'un daha önce İbrahim Haskoloğlu'yla görüşmüş olması nedeniyle Cumhur Frankfurt'u haklı bulurken kimileri de yapılanın Şentop'a saygısızlık olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Büyük tartışma yaratan 'sosyal medya' kavgasından saatler sonra ise Cumhur Frankfurt isimli AKP'li Twitter kullanıcısının Şentop'u hedef alan tweetini sildiği görüldü.

ak-trol-ile-tbmm-baskani-mustafa-sentop-arasinda-atisma-cumhur-frankfurt-terbiyesizlik-yapma-1005890-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol