birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 19.06.2021 21:57

Akar, ABD’li mevkidaşı Austin ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ABD’li mevkidaşı Lloyd Austin ile telefonda görüştüğü ve ikilinin ‘bölgesel ve ikili güvenlik’ konularında görüş alışverişinde bulunduğu bildirildi. Pentagon'dan yapılan açıklamada ise Austin ile Akar’ın Afganistan'daki diplomatik varlığın sürdürülmesi üzerine konuştukları kaydedildi.

Akar, ABD’li mevkidaşı Austin ile görüştü

Milli Savunma Bakanlığı, Hulusi Akar’ın ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, ikili ‘güvenlik’ konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Olumlu ve yapıcı geçen görüşmede, NATO Zirvesi sonrası bölgesel ve ikili savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.”

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Austin ile Akar’ın iki ülke arasındaki iş birliği ve Afganistan'daki diplomatik varlığın sürdürülmesi üzerine konuştukları kaydedildi.

Açıklamada, Austin'in, uzun süredir devam eden ABD-Türkiye savunma ilişkisinin önemini bir kez daha teyit ettiği, ‘iki ülke arasında barış ve güvenlik konularında süren iletişim ve iş birliği için’ Akar’a teşekkür ettiği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol