birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.02.2021 10:43

Akar ile Soylu'dan CHP ve İYİ Parti'ye Gara bilgilendirmesi ziyareti

Bakanlar Hulusi Akar ve Süleyman Soylu, bugün CHP'ye ve İYİ Parti'ye Gara operasyonu hakkında bilgilendirme yapmak üzere ziyaret gerçekleştirdi. Ayrıca Meclis’te de operasyon hakkında bilgilendirme yapılacak.

Akar ile Soylu'dan CHP ve İYİ Parti'ye Gara bilgilendirmesi ziyareti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin öldürüldüğü Gara katliamı ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette Gara operasyonu hakkında bilgilendirme yapıldı.

iki-bakan-dan-chp-ve-iyi-parti-ye-gara-bilgilendirmesi-ziyaretleri-842226-1.

İki bakan daha sonra 13.30'da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

akar-ve-soylu-dan-chp-ye-gara-bilgilendirmesi-ziyareti-842280-1.

MECLİS'E BİLGİ VERİLMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan bugün konuyla ilgili Meclis’e de bilgi verilmesi bekleniyor.

Dün bir açıklama yapan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Meclis Başkanlığımız, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan gelen talebi gündeme aldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yarın bu konuya dair TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşma yaparak bilgi verecek" ifadelerini kullanmıştı.

Zengin, Bakanların konuşmalarının ardından siyasi parti gruplarının temsilcilerinin de söz alabileceğine işaret etmişti.

Meclis İçtüzüğü'nün 59. madddesine göre yürütme adına Genel Kurul'da gündem dışı söz istenecek.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genel Kurul'da 20'şer dakika söz alarak, Gara'daki operasyonla bilgilendirme yapacak.

İçtüzük gereği, talep etmeleri halinde parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin temsilcilerine de 15'er dakika söz verilecek.