birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 16.12.2016 15:47

Akbank hacklendi: 4 milyon dolar sızdırıldı

Akbank hacklendi: 4 milyon dolar sızdırıldı

Akbank'a yapılan siber saldırı sonucu 4 milyon doların sızdırıldığı belirtildi.

Akbank "siber saldırı" yapıldığını doğruladı. Siber saldırı sonucu 4 milyon doların sızdırıldığı aktarıldı.

Borsa İstanbul'a açıklama yapan Akbank, söz konusu zararın sigorta kapsamında olduğunu belirterek "Bankamızın mali tablolarına önemli bir etkisi olmayacaktır" dedi.

Açıklamada, "Bankamızın yurtdışı para transferleri ile ilgili bilgisayar sistemlerine bir atakta bulunulmuştur. Bankamız gerekli tüm önlemleri ivedilikle almıştır ve tüm sistemlerimiz sorunsuz olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu veya başka herhangi bir konuda müşterilerimize yansıyan herhangi bir olumsuzluk, kayıp ya da güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Bu konunun Bankamızın mali tablolarına önemli bir etkisi olmayacaktır, olası zarar Bankamızı koruyan Bankers Blanket Bond sigortası kapsamına girmektedir" denildi.

Ayrıca risk tutarının en fazla 4 milyon dolar olduğu belirtildi, söz konusu siber saldırı için "8 Aralık" tarihi verildi.

(Hürriyet)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol