birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.11.2019 09:22

Akçakale'de havan saldırısı: 2 asker yaşamını yitirdi

Milli Savunma Bakanlığı havan saldırısı sonucu 2 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı

Akçakale'de havan saldırısı: 2 asker yaşamını yitirdi

Milli Savunma Bakanlığı'nca dün Akçakale'deki hudut karakoluna düzenlenen havan saldırısı sonucu 2 askerin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada,"Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, 27 Kasım 2019 tarihinde Akçakale'de bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Havan atışının yapıldığı bölge, ateş destek vasıtaları ile derhal atış altına alınmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

HAKKARİ'DE DE YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU 2 JANDARMA PERSONELİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Hakkari'de 2 jandarma yıldırım düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Bakanlıktan tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Hakkari merkez ilçe Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol