birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Akçakoca Müftüsü, Selanik göçmenlerini, Gezi Direnişi’ni ve Ali Koç’u hedef aldı

Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarıyla ilgili konuştuğu cuma vaazında, Selanik göçmenlerini, Gezi Direnişi’ni ve isim vermeden Ali Koç’u hedef aldı.

GÜNCEL 22.05.2021 23:14
Akçakoca Müftüsü, Selanik göçmenlerini, Gezi Direnişi’ni ve Ali Koç’u hedef aldı
Abone Ol google-news

Düzce’de Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, geçtiğimiz cuma namazında yaptığı konuşmada Selanik göçmenlerini, Gezi Direnişi’ni ve isim vermeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u hedef aldı.

İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarına değindiği vaazında müftü Soytekinoğlu, "Selanik göçmenlerinin yüzde 90’ının Sabetayist olduğunu ve Müslüman olmadığını" söyledi.

“Yüzde 90’ı Selanik göçmeni ve Sabetayist. Ne demek Sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil” ifadelerini kullanan müftü, ardından Gezi Direnişi’yle ‘bağlantı’ kurdu.

Namaza gelenler tarafından videoya alınan müftünün vaazında şu ifadeleri kullandığı duyuluyor:

“Bunlar dünyanın neresinde olursa, şu an ses çıkarmadıklarına bakmayın, İstanbul’da Gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi. Şu an birisi bir takımın başında (Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan bahsediyor). Bunlar gücü, kuvveti eline geçirdiği zaman size de aynısını yaparlar.”

Müftünün bu açıklamaları sosyal medyada yurttaşların tepkisini çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol