birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.11.2020 12:25

Akıl almaz bir tarikat sohbeti: Şeyh, ‘Sakinleş’ diyerek depremi durdurmuş!

YouTube’a yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbetinde konuşan Şemseddin Bektaşoğlu'nun, Menzil’in lideri Şeyhi Gavs’ın depremi, depremle konuşarak durdurduğunu iddia ettiği görülüyor. Öte yandan “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” diyen Bektaşoğlu'nun, geçmişte TRT'nin Ramazan programlarına konuk edildiği de ortaya çıktı.

Akıl almaz bir tarikat sohbeti: Şeyh, ‘Sakinleş’ diyerek depremi durdurmuş!


HABER MERKEZİ

Türkiye’de tarikat yapılanmaların devlet içindeki etkinliği tartışılmaya devam ederken, YouTube’da yer alan bir videoda, bir tarikat şeyhinin depremi, depremle konuşarak durdurduğu öne sürüldü.

YouTube geçen ocak ayında yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbet ettiği, tarikatın bir ileri gelenlerinden Şemseddin Bektaşoğlu'nun toplantıya katılanlara Menzil lideri Şeyh Gavs’ın ‘kudretinden’ bahsettiği görülüyor.

Videoda konuşan ve akıl almaz ifadeler kullanan Bektaşoğlu, Şeyh Gavs’ın, depreme “Sakinleş” dediğini ve böylece onu durdurduğunu iddia ediyor. Şahıs ayrıca “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” iddiasında bulunuyor ve şunları söylüyor:

‘ZELZELE KENDİ LİSANIYLA ONA CEVAP VERDİ’

“Halk korktu, telaş etti, sokağa çıktı. Bundan [Şeyhten]yardım istediler. Bu da zelzeleye doğru hitap etti; ‘ey zelzele’ dedi. ‘Sen Allah’ın bir mahlûkusun’ dedi. Allah’tan seni sakinleştirmesini dilerim’ dedi. ‘Sakinleş’ dedi. Zelzele kendi lisanı haliyle ona cevap verdi. Dedi ki; ‘Sana itaat olunmakla emrolundum’ dedi ve zelzele bitti. Keramat-i evliyayı [Şeyh Gavs’tan bahsediyor] baştan çıkaracak bir hadise daha. Allah’tan istiyor, kendi bir şey yapmıyor. ‘Yarabbi zelzeleyi durdur’ diyor, Allah da durduruyor. Aç sen de kanalları, duası makbul bir makama gel, Allah senin de dediğini yapsın. Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada.”

Bu sözlerin sahibi Şemseddin Bektaşoğlu'nun, geçmişte TRT'nin Ramazan programında konuk olarak yer aldığı da ortaya çıktı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız